98/11/8
تعداد نظرات:0
11:25
شماره مطلب:139811837636
-A A +A

۲۷۰ هزار نفر از مناطق عملیاتی آذربایجان غربی بازدید کردند

معاون هماهنگ کننده سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: طی سالجاری ۲۷۰ هزار نفر نفر از مناطق عملیاتی و جنگی استان بازدید کرده اند.

به گزارش بیست؛ به نقل از آذربایجان غربی بیست، سرهنگ تقی نجمی ظهر دوشنبه همایش کمیته‌های اجرایی بسیج دانش‌آموزی و آئین تجلیل از عوامل اجرایی راهیان نور در آذربایجان‌غربی اظهار داشت: این زائران از ۱۴ استان کشور از یادمان‌های شهدای شیمیایی و شهدای دارساوین و بلفت سردشت، یادمان شهید بروجردی نقده، شهید ناصر کاظمی و شهدای تمرچین پیرانشهر جزو یادمان‌های مهم آذربایجان‌غربی محسوب می‌شود بازدید کرده اند.

وی با بیان اینکه تربیت دینی و اسلامی مهمترین وظیفه آموزش و پرورش است عنوان کرد: باید پیشرفت‌های صورت گرفته در ابعاد مختلف قبل و بعد از انقلاب اسلامی را به دانش آموزان تبیین و تشریح کنیم، تهدیدهای فرهنگی نقطه عطف تلاش دشمن است و همکاری آموزش و پرورش و بسیج در راستای مقابله با جنگ فرهنگی و رسانه‌ای و ایجاد مصونیت برای دانش‌آموزان راه‌گشا خواهد بود.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی در ادامه اضافه کرد: ۱۱ هزار اثر در قالب دل‌نوشته، عکس و کلیپ توسط دانش‌آموزان شرکت‌کننده در اردوهای راهیان نور استان تولید و به دبیرخانه ارسال شده که از آثار برتر تجلیل می‌شود.

سرهنگ نجمی با بیان اینکه امسال در قالب کاروان‌های راهیان نور، برای ۵۰ هزار دانش آموز در سطح استان خدمت‌رسانی شده‌است اظهار داشت: از این تعداد بیش از ۱۶ هزار نفر از استان‌های همجوار میهمان مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس در آذربایجان‌غربی بودند.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی هم در این نشست اظهار داشت: هشت سال دفاع مقدس را یک سرمایه عظیم معنوی دانست و گفت: دشمنان نیز مباحث فرهنگی تربیتی و معنوی را هدف خود قرار داده اند چرا که تربیت دینی دانش آموزان و جامعه اسلامی موجب قوام نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می‌شود.

ابراهیم محمدی تربیت دینی و اسلامی را مهمترین وظیفه آموزش و پرورش دانست و افزود: ۵۰ هزار دانش آموز از آذربایجان غربی آذربایجان شرقی و اردبیل از مناطق عملیاتی شمال غرب بازدید کرده اند و در این راستا طرح شهید بهنام محمدی نیز در ۷۷ مدرسه استان اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه تحقق هر ۶ ساحت سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با رویکرد تربیتی در راستای حفظ سرمایه‌های معنوی کشور بوده و تربیت دینی دانش‌آموزان رسالت آموزش وپرورش است افزود: در چهل و یکمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، برنامه‌های ویژه دهه فجر برای نسل دانش‌آموزان کنونی باید دارای رویکرد روشنگرانه و تأثیرگذار باشد.

سرهنگ خلیل نژاد مسئول ناحیه بسیج دانش آموزی سپاه شهدای استان نیز در این مراسم گزارشی از عملکرد این نهاد ارائه کرد. همچنین در این مراسم از برخی از عوامل اجرایی راهیان نور دانش آموزی استان نیز تجلیل شد.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.