99/3/12
تعداد نظرات:0
12:54
شماره مطلب:139931238579
-A A +A

برگزاری مسابقه دانش‌آموزی «وزیران دانای سرزمین من» از مهر

مدیرعامل مؤسسه علمی رزمندگان اسلام از برگزاری مسابقه «وزیران دانای سرزمین من» از مهر امسال، خبر داد.

مرتضی فاطمی نژاد مدیرعامل مؤسسه علمی رزمندگان اسلام درباره برگزاری مسابقه وزیران دانای سرزمین من  اظهار کرد: با توجه به اینکه در آینده آموزشی کشور، فضای نخبگانی به سمت این موضوع می رود که دانش آموزان در حوزه کسب و کار، کارآفرین شدن و فضاهای میان رشته ای و بین رشته ای فعال و توانمند شوند نیاز دارد که دانش‌آموز ابتدا به ساکن استعداد خود را پیدا کند و با کمک مشاور، استعداد خود را به سمت شکوفایی جدی پیش ببرد.

وی ادامه داد: بر این اساس جشنواره «وزیران دانای سرزمین من» را تدارک دیدیم تا اگر دانش‌آموزی در آینده بخواهد وزیر شود البته نه از حیث سیاسی وزیر شود بلکه از این بابت که بتواند مفید فایده برای افراد جامعه باشد یعنی با معنای قدیم وزیر است نه با معنای جدیدی که در فضای صرفا سیاسی مصطلح شده است، باید استعداد خود را در همه عرصه ها بشناسد و این را بپروراند.

 فاطمی نژاد با بیان اینکه این جشنواره مبتنی بر سه بخش تحصیلی، یادگیری و استعداد یابی است، گفت: در استعدادیابی دانش آموز یکسری سؤالات و فرایندهایی را طی می‌کند؛ البته این بخش با نگاه ایرانی-اسلامی تهیه شده و نه صرفا آزمون‌های استعدادیابی که رایج است و بعضی از مدارس و مؤسسات  آموزشی می‌گیرند.

وی افزود: این سؤالات و فرایند اینگونه طراحی شده که دانش‌آموز بر اساس آن، استعداد خود را پیدا کند یعنی دانش‌آموز می‌ببیند که در اقلیم کشور جمهوری اسلامی ایران و نیازهایی که نظام مسائل کشور در آینده به آن نیاز دارد، در کدام یک از آنها استعداد بیشتری دارد و آن را پرورش دهد.

مدیرعامل مؤسسه علمی رزمندگان اسلام تصریح کرد: این مسابقه طراحی کاملا جدی و بومی دارد که تیم‌ها و تشکل‌های بسیجی و دغدغه‌مند و کسانی که در این زمینه کار انجام دادند را دعوت کردیم و یک هم افزایی به وجود آوردیم.

وی با بیان اینکه در حال طراحی این مسابقه بزرگ هستیم و تست آزمایشی اولیه را انجام دادیم، اضافه کرد: در این ایام کرونا هم داریم به صورت آنلاین جشنواره را اجرا می‌کنیم و حتما مهر امسال با یک برنامه خیلی گسترده‌تر دنبال خواهیم کرد.

فاطمی نژاد ادامه داد: این جشنواره از مقطع متوسطه اول تا پایه یازدهم است و به پایه دوازدهم هم به خاطر کنکور و فضای پیش دانشگاهی ورود نکردیم.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.