99/3/26
تعداد نظرات:0
11:41
شماره مطلب:139932638664
-A A +A

داستان نجات شهروند افراط گرای انگلیسی توسط یک سیاه پوست

انتشار تصاویر کول کردن یک شهروند سفیدپوست انگلیسی توسط یک شهروند سیاه پوست و نجات وی از یک صحنه درگیری بازتاب بسیاری در شبکه‌های اجتماعی جهان داشته است.

به گزارش بیست؛ انتشار تصاویر کول کردن یک شهروند سفیدپوست انگلیسی توسط یک شهروند سیاه پوست در درگیریهای روز گذشته در لندن با واکنش بسیار زیادی در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های جهان مواجه شده است. 

روز شنبه تظاهرات ضدنژادپرستی در لندن پایتخت انگلیس با حضور صدها نفر از افراط گراهای دست راستی و نژادپرست مواجه شد که باعث مداخله پلیس و همچنین ایجاد تنش و درگیریهایی شد. 

شبکه بی بی سی گزارش داد که اقدام «پاتریک هاتچینسون» فرد سیاه پوست که در آن صحنه به یک شهروند سفید پوست افراط گرا کمک می‌کند مورد تمجید بسیار زیادی قرار گرفته است. 

هاتچینسون در مصاحبه با بی بی سی گفته «من و دوستانم فقط از کشته شدن یک انسان جلوگیری کردیم.» 

وی در تشریح این صحنه گفته، اگر کمک نمی‌کردیم شرایط به سمت خوبی پیش نمی‌رفت. من او را کول کردم و به سمت یک ماشین امداد بردم و از صحنه خارج کردم. 

 

روز شنبه و در حالیکه تظاهرات معترضان به نژادپرستی در لندن به صورت مسالمت آمیز برگزار می‌شد صدها افراط گرای انگلیسی با تجمع در همان محل باعث ایجاد تنش و درگیری شدند که حدود 100 نفر از آنها توسط پلیس لندن بازداشت شدند. 

هاتچینسون در ادامه گفته، «ما کاری که باید را انجام دادیم و جلوی کشته شدن یک انسان را گرفتیم.»

وی افزود: «وقتی دیدیم این فرد روی زمین افتاده و زیر مشت و لگد است با دوستانم سریعا وارد عمل شدیم، من او را کول کردم و دوستانم دور من حلقه زدند تا بتوانم او را از صحنه خارج کنم.درحالیکه ما تلاش می‌کردیم او را از صحنه درگیری خارج کنیم همچنان افرادی بودند که می‌خواستند او را بزنند. من فقط به این فکر کردم که یک نفر روی زمین افتاده است، به چیز دیگری فکر نکردم.»

هاتچینسون با اشاره به قتل وحشیانه جورج فلوید نیز گفته، اگر افسران پلیس آمریکا هم فقط نگاه نمی‌کردند و مثل من ودوستانم مداخله می‌کردند فلوید اکنون زنده بود. 

 

قتل جورج فلوید به دست یک افسر سفیدپوست آمریکایی از حدود 20 روز پیش باعث اعتراضات گسترده در سراسر جهان شده است. 

مردم انگلیس نیز طی روزهای گذشته در اعتراض به رفتارهای نژادپرستانه در برخی از شهرهای این کشور از جمله در لندن تجمعات اعتراضی برپا کردند.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.