99/4/2
تعداد نظرات:0
13:27
شماره مطلب:13994238700
-A A +A

چمرانِ تو چگونه است؟

به گزارش بیست؛

راستش شهید مصطفی چمران هم از همین جاها شروع کرد. مثل ما پشت میز و نیمکت مدرسه نشست، مثل ما با معلم و درس و کلاس سروکله زد و مثل ما کودکی و نوجوانی پر از شور و شیطنتی داشت. اما برای او این چیزها همیشه کوچک بود. برق نمره‌های ۲۰ کارنامه‌هایش در تمام سال‌های تحصیل چشم را می‌زد اما او را راضی نمی‌کرد. حتی ابرِ هدف‌ها و آرزوهای چمران از سقفِ این دنیا بالا می‌زد، برای همین هیچ زمانی آرام و قرار نداشت. یک روز با بورسیه‌ تحصیلی نخبگان در آمریکا، دو سال با آموزش‌های چریکی در مصر، دورانی هم‌پای محرومیتِ شیعیان در لبنان، روز دیگر کوه‌های سختِ کردستان زیر پاهایش بود و به وقتِ نیاز کت و شلوار پوشید و روی صندلی‌ مجلس شورای اسلامی نشست. 

۱

آرزوهای بزرگ

به این فکر می‌کنم که اگر آرزوهای من بزرگ‌تر از دنیایم و همتم به اندازه‌ آرزوهایم باشد، در مسیر زندگی‌ام چمران می‌شوم؟ چمران بودنِ من چه شکلی می‌شود؟
• خودت را تصور کن، انگار همان مسیری که شهید چمران رفت، تو هم می‌توانی بروی. تو در انتهای این مسیر چگونه می‌شوی؟
• این آرزوهای جانشدنی در دنیا را برای خودت بنویس و جایی بگذار که همیشه ببینی. 
• تصویر این آرزوهایت را با #چمران_شدن، #در_راه_چمران، #در مسیر_چمران در روز شهادت دکتر مصطفی چمران یعنی ۳۱ خرداد در شبکه‌های اجتماعی بارگذاری کن. 

 
 
۲

چطوری فراخوان را بارگذاری کنم؟

• به صفحه «خودم» در #نرم‌افزار_موبایلی نو+جوان برو، حالا یک + کوچک کنار صفحه سمت راست می‌بینی، روی آن کلیک کن. در قسمت موضوع، فراخوان را انتخاب کن و در قسمت بارگذاری عکس یا فیلم، عکسی که تهیه کردی را بارگذاری کن. 
• دوستانت را به فراخوان #چمران_شدن دعوت کن.

 

چمرانِ تو چگونه است؟

 

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.