99/5/9
تعداد نظرات:0
11:09
شماره مطلب:13995938959
-A A +A

دانش‌آموزان چاق و دارای اضافه‌ وزن شناسایی می‌شوند

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: در سال تحصیلی آینده، آموزش‌ و پرورش ۱۴ میلیون دانش‌آموز را غربالگری می‌کند تا تعداد دانش‌آموزانی که چاق هستند یا اضافه‌وزن دارند، مشخص شود.

به گزارش بیست؛ مهرزاد حمیدی معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در رادیو گفت‌وگو، اظهار کرد: با ادامه گسترش شیوع ویروس کرونا در کشور این امکان به ‌مانند قبل وجود ندارد که دانش‌آموزان بتوانند به‌صورت حضوری از امکانات ورزشی وزارت آموزش ‌و پرورش استفاده کنند؛ در همین راستا تلاش کرده‌ایم که خلأ فعالیت حرکتی دانش‌آموزان را از طریق آموزش‌های مجازی و ارتباطی که با دانش‌آموزان و والدین آنها برقرار می‌کنیم، برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه اکنون در شبکه شاد، ۴ کانال در خصوص تربیت‌بدنی فعالیت می‌کند، ادامه داد: یکی از این کانال‌ها، کانال «تربیت‌بدنی و سلامت» است.

حمیدی با بیان اینکه کانال «کانون‌های ورزشی» یکی دیگر از این کانال‌ها است، گفت: در این کانال تلاش شده که رشته‌هایی چون والیبال، فوتبال، هندبال، تنیس روی میز، بدمینتون و حرکات اصلاحی را به دانش‌آموزان آموزش دهیم و در همین راستا استان‌ها از طریق بهترین مربیان ورزشی خود فیلم‌های کوتاهی در مورد آموزش تکنیک‌های فعالیت‌های ورزشی ذکر شده تهیه‌کرده‌اند تا دانش‌آموزان بتوانند از طریق این فیلم‌های کوتاه، آموزش‌های لازم را دریافت کنند.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت با بیان اینکه آموزش‌ها در این کانال به سه دسته آموزش مبتدی، نیمه پیشرفته و پیشرفته تقسیم ‌شده است، ادامه داد: همچنین به دانش‌آموزان یاد داده‌ایم که چگونه از وسایل داخل منزل برای انجام این فن‌های آموزشی استفاده کنند.

حمیدی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۸۰۰ هزار نفر عضو کانال تربیت بدنی و سلامت شبکه شاد هستند، گفت: همچنین در این شبکه، باشگاه بدنسازی به منظور آموزش حرکات قدرتی، سرعتی و استقامت عضلات ایجاد شده و دانش‌آموزان می‌توانند در منزل این تمرین‌ها را انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه کانال «تغذیه سالم، وزن سالم» نیز در شبکه شاد ایجاد شده است، افزود: در صدد هستیم که در سال آینده تحصیلی ۱۴ میلیون دانش‌آموز را غربالگری کنیم تا تعداد دانش‌آموزانی که دارای اضافه‌وزن و چاقی هستند، مشخص شود و در این زمینه به مدارس و همچنین والدین آگاهی‌های بیشتری ارائه دهیم.

حمیدی با بیان اینکه حدود ۲۱, ۲ دانش آموزان چاق هستند و احتمالاً در ایام تعطیلی مدارس این آمار افزایش پیدا کرده است، تصریح کرد: به‌صورت میانگین حدود ۱۰ درصد از دانش آموزان نیز اضافه‌وزن دارند.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش گفت: اگر مدارس در سال آینده تحصیلی در مناطق قرمز تشکیل نشوند، دانش‌آموزان با کمک خانواده‌های خود می‌توانند از طریق اپلیکیشن‌هایی که در شبکه شاد بارگذاری می‌شود وزن خود را کنترل کنند و به انجام فعالیت‌های ورزشی بپردازند.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.