99/11/18
تعداد نظرات:0
13:46
شماره مطلب:1399111839331
-A A +A

جنبش علمی دانش آموزی در چهاردهمین دوره ی لیگ علمی بین المللی پایا

در راستای تمدن جدید اسلامی، ثبت نام چهاردهمین دوره ی لیگ علمی پایا در پایه های تحصیلی ششم ابتدایی تا دهم در رشته های علوم پایه، علوم ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی، علوم کامپیوتر-برنامه نویسی و لیگ پژوهشی از تاریخ 1399/11/05 آغاز  و تا 1399/11/30 ادامه می یابد.

دکتر فرهام علیزاده مدیریت علمی سازمان بسیج دانش ­آموزی در گفتگویی با خبرنگار سایت بیست در زمینه­ ی لیگ علمی پایا گفتند؛ هر ساله لیگ علمی پایا با هدف گسترش سطوح خدمت­ رسانی، فراگیر نمودن آموزش، پرورش و خلاقیت، اشاعه­ ی فرهنگ کار گروهی، ترویج روحیه­ ی خودباوری در عرصه­ ی علم و دانش در دانش ­آموزان مسلمان کشورهای اسلامی، ایجاد پویایی و رونق علمی، ضرورت اجرای برنامه به صورت بین ­المللی، تبادل علمی و ایجاد وحدت اندیشه­ ی اسلامی در میان دانش ­آموزان مسلمان، پایه­ ریزی و طراحی برنامه­ ها و مسابقات علمی جهت شناسایی و حمایت نخبگان جهت جلوگیری از فرار مغزها در سه مرحله­ ی مقدماتی، نیمه­ نهایی و کشوری (بین­ المللی) برگزار می­گردد. در این لیگ دانش­ آموزان در قالب گروه­ های 5نفره در پایه­ ی ششم ابتدایی و دوره ­ی اول متوسطه و در یک واحد رشته به عنوان علوم پایه؛ متشکل از دروس علوم ریاضی و تجربی و در پایه­ ی دهم در رشته­ های علوم انسانی، علوم تجربی و علوم ریاضی و علاوه بر این در رشته­ های کامپیوتر و برنامه­ ریزی و رشته ­های پژوهشی در مقطع متوسطه­ ی اول و دوم (دهم و یازدهم) به رقابت می­ پردازند.

هر ساله بیش از 70000 نفر از کل کشور در لیگ علمی پایا ثبت­نام می­کنند، حدود یک سوم از شرکت­کنندگان به مرحله­ی نیمه نهایی و حدود 650نفر به مرحله­ی کشوری راه می­یابند؛ علاوه­بر این دانش­ آموزان مسلمانی از کشورهایی ؛ مثل انگلستان، تانزانیا، ترکیه، لبنان و... بعد از طی فرآیندی به مرحله­ ی نهایی راه پیدا می­کنند و پس از برگزاری مسابقه ­ی نهایی طی مراسم اختتامیه­ ای با حضور مسئولین لشکری و کشوری و برخی از مسئولان علمی کشور، از نخبگان و برگزیدگان این لیگ تقدیر می­شود.  

ثبت­ نام چهاردهمین دوره از بزرگ­ترین مسابقات علمی گروهی بین ­المللی دانش ­آموزی جهان اسلام در ایران با هدف ارتباط بین علوم پایه و تقویت دانش­ آموزان در تبدیل قدرت علم به عمل در حال برگزاری است. ترویج روحیه­ ی پژوهش­گری و پرسش­گری، هدایت دانش­ آموزان در مسیر تحقیق و پژوهش و طراحی لیگ پژوهشی و لیگ کارآفرینی در کنار لیگ علمی، یکی از تغییرات اصلی چهاردهمین لیگ پایا نسبت به سال­های گذشته به شمار می­رود. ثبت­ نام این دوره از تاریخ 1399/11/05 آغاز  و تا 1399/11/30 ادامه دارد.


 

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
کد امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.