99/11/21
تعداد نظرات:0
14:43
شماره مطلب:1399112139334
-A A +A
از مدرسه تا مدرسه حضور 50000 دانش آموز زنجانی در راهیان نور دانش آموزی در بستر فضای مجازی استان زنجان

از مدرسه تا مدرسه حضور 50000 دانش آموز زنجانی در راهیان نور دانش آموزی در بستر فضای مجازی استان زنجان

برنامه­ ی عظیم فرهنگی تربیتی راهیان نور که در سال­های گذشته مورد استقبال بی­ نظیر دانش­ آموزان با همراهی ویژه­ ی خانواده ­ها قرار گرفته بود، امسال با توجه به وجود ویروس کرونا به صورت مجازی برگزار می­گردد. استان زنجان یکی از استان­های پیش­قدم در برگزاری برنامه­ ی راهیان نور در بستر مجازی است. از ابتدای بهمن ­ماه 99 با ایجاد کانالی در شبکه شاد، تبلیغات و عضوگیری را شروع نموده و با هماهنگی آموزش و پرورش، سپاه و بسیج استان زنجان صبح شنبه 18/11/1399 از اروند کنار با استقرار نیروهای سازمان، افتتاحیه اردوی مجازی راهیان نور را برگزار کرده است.

برنامه ­ی عظیم فرهنگی تربیتی راهیان نور که در سال­های گذشته مورد استقبال بی­ نظیر دانش ­آموزان با همراهی ویژه­ ی خانواده­ ها قرار گرفته بود، امسال با توجه به شرایط فعلی کشور و وجود ویروس کرونا به صورت مجازی برگزار می­ گردد. عدم قطعیت و ناپایداری شرایط ایجاب می­ کند تا برنامه ­ریزی­ها در عرصه­ های مختلف از انعطاف برخوردار باشد تا امکان ارائه­ ی خدمات مؤثر و فراگیر در هر زمانی میسر شود. به منظور آشنایی بیش از پیش دانش ­آموزان عزیز و آینده ­ساز کشور با فرهنگ، معارف و ارزش­های دفاع مقدس و شهیدان سرافراز، با تأکید بر آموزش مجازی؛ اردوهای راهیان نور در بستر فضای مجازی و کانال شاد درحال برگزاری می ­باشد. بر این اساس قرارگاه راهیان نور امام حسن عسگری (علیه­السلام) متشکل از سازمان بسیج مستضعفین و وزارت آموزش و پرورش که عهده ­دار انسجام ­بخشی و سیاست­گذاری راهیان­ نور دانش ­آموزی است مقرر شد تا این برنامه از بستر کانال شاد دانش آموزی آغاز و پخش گردد.

استان زنجان بعنوان یکی از استان­های برگزار کننده برنامه ­ی راهیان نور مجازی است. آقای هادی توفیقی مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان زنجان در مصاحبه با خبرنگار سایت بیست گفتند: از ابتدای بهمن ­ماه 99 با ایجاد کانال در شبکه شاد، تبلیغات و عضوگیری آغاز گردید و با هماهنگی آموزش و پرورش، سپاه و بسیج استان زنجان صبح شنبه 1399/11/18 از اروندکنار با استقرار نیروهای سازمان، افتتاحیه اردوی راهیان نور در بستر فضای مجازی  برگزار شد. طی سین و زمانبندی ، بعدازظهر همان روز با قرائت زیارت عاشورا در شلمچه به صورت ویدئو کنفرانس برنامه ادامه پیدا نمود.

آقای توفیقی افزودند در صبح روز یکشنبه 1399/11/19 در ارتباط ویدئو کنفرانسی با جنوب، تهران و کرمان در کانال شاد استان زنجان ارتباط زنده با هویزه برقرار و همچنین در دهلاویه؛ محل شهادت شهید چمران ارتباط زنده­ ی تلویزیونی و در فضای کانال شاد مراسم یادمان برگزار شد.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی زنجان افزودند ؛ در اخبار زنجان از روند برگزاری راهیان نور مجازی 3 ارتباط زنده­ ی خبری برقرار و این کار به هرچه پرشور برگزار شدن برنامه ­ی راهیان نور استان و استقبال بی­ نظیر دانش­ آموزان و خانواده­ها منجرگردید. شب 1399/11/19 از معراج ­الشهداء اهواز و با حضور اساتید مطرح رسانه برای والدین برنامه­ ی ویژه ­­ای در خصوص معایب فضای مجازی و ضرورت ارتقای سواد رسانه­ ای برگزار نمودیم و در آخر با مداحی آقای نریمان­ پناهی برنامه ­های روز دوم به پایان رسید.

در کنار برنامه­ ی راهیان نور با همکاری اداره کل حفظ و نشر آثار؛ مسابقه­ ای تحت عنوان حس پروانگی از صحبت­های راوی، برگزار می­شود که در این مسابقه دانش ­آموزان می­توانند دلنوشته­ ها، خاطرات و عکس ­های یادگاری خود را از اردوهای راهیان نور سال­های گذشته بفرستند و   ان­شاالله بعد از اتمام اردو بهترین کارهای شرکت ­کنندگان چاپ و منتشر می­شود.

همچنین با همکاری تیم فعال صدا و سیمای استان زنجان و شبکه­ی استانی اشراق برنامه­های درخور توجه و شایانی به صورت ضبطی از حضور در یادمان طلائیه و یادمان شهدای اندیمشک آماده شده است که ان­شاءالله تا پایان فروردین 1400 این برنامه­ها در بستر فضای مجازی و کانال شاد بارگذاری  و این ارتباط با والدین و دانش­آموزان شکل خواهد گرفت..

مسئول بسیج دانش آموزی زنجان در پایان بیان نمود ؛ شایسته است از همکاری ویژه­ ی صدا وسیمای و مخابرات استان زنجان تشکر ویژه داشته باشیم؛ چراکه در سال­های گذشته از استان زنجان بین  3000  تا  4000 نفر به صورت حضوری در برنامه راهیان نور شرکت می­ کردند، اما امسال با همکاری ویژه صدا و سیمای استان ، شبکه ­ی استانی اشراق ، اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان و سپاه استان زنجان تاکنون بیش از 50000 دانش آموز زنجانی بصورت آنلاین و در حدود 700000 نفر ، نفر بازدید از راهیان نور دانش آموزی استان زنجان وجود داشته که رقم قابل توجهی می باشد.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.