99/11/28
تعداد نظرات:0
10:03
شماره مطلب:1399112839344
-A A +A
برگزاری راهیان نور دانش آموزی در بستر فضای مجازی استان قزوین

برگزاری راهیان نور دانش آموزی در بستر فضای مجازی استان قزوین

سازمان بسیج دانش¬آموزی استان قزوین با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین اردوی راهیان نور مجازی را با عنوان مسیر عاشقی در شبکه شاد برگزار می¬کند. افتتاحیه این برنامه در تاریخ 1399/11/27 از کانال سازمان بسیج دانش¬آموزی و بسیج فرهنگیان استان قزوین به صورت زنده پخش گردید. کانال بسیج دانش‌آموزی و بسیج فرهنگیان استان قزوین با بارگذاری بیش از 1700 کلیپ، 1400 محتوای تصویری، نزدیک به 160 فایل صوتی و بیش از 29000 عضو به عنوان بزرگترین کانال استان در فضای شاد مشغول فعالیت است.

به گزارش سایت بیست آقای محمد سرباز مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان قزوین در مصاحبه با خبرنگار سایت بیست در ارتباط با راهیان نور دانش آموزی در بستر فضای مجازی بیان نمودند؛ امسال به خاطر وجود ویروس کرونا و بیماری کویید19 برنامه ­ی عظیم فرهنگی تربیتی راهیان نور به صورت مجازی برگزار می­گردد. این استان  به عنوان یکی از استان­های پیشتاز در عرصه­ ی برگزاری اردوی راهیان نور می ­باشد. کانال بسیج دانش‌آموزی و بسیج فرهنگیان استان قزوین با بارگذاری بیش از 1700 کلیپ، 1400 محتوای تصویری، نزدیک به 160 فایل صوتی و بیش از 29000عضو به عنوان بزرگترین کانال استانی در فضای شاد مشغول فعالیت است.

سرهنگ محمد سرباز با اشاره به وضعیت کانال بسیج دانش‌آموزی و بسیج فرهنگیان اظهار کرد: طبق تأکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص فضای مجازی در فروردین ماه، سازمان بسیج دانش‌آموزی تلاش کرد تا در حوزه‌های مختلف این فضا نقش‌آفرینی کند.

وی افزود: با شیوع ویروس کرونا  مدارس و مباحث آموزشی تعطیل نشد در همین راستا با همکاری مسئولین و معاونین در آموزش و پرورش، سپاه و حوزه‌های بسیج در بحث تربیتی، عقیدتی، بصیرتی و فرهنگی بسیج دانش ­آموزی استان وارد عمل شد و تمام تلاش خود را انجام داد تا آموزش چنین مسائل مهمی به فراموشی سپرده نشود.

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی استان قزوین اذعان کرد: با توجه به اینکه تمامی اقدامات در فضای مجازی خلاصه می‌شد بسیج دانش‌آموزی توانست در این حوزه نیز خوش بدرخشد و با برگزاری چالش‌ها، پویش‌ها و مسابقات متعدد و همچنین بارگذاری نکات تربیتی در فضای مجازی جریان فرهنگ‌سازی و تربیتی را ادامه دهد.

وی بیان کرد: با توجه به عملکرد قوی سازمان بسیج دانش‌آموزی در فضای مجازی این سازمان توانسته است جایگاه ویژه‌ای را در سطح کشور به خود اختصاص دهد.

این مسئول با اشاره به تشکیل بزرگترین کانال استانی در شبکه شاد عنوان کرد: کانال بسیج دانش‌آموزی و بسیج فرهنگیان که از اواسط دی ماه سال جاری در شبکه شاد تشکیل شد با همکاری همه جانبه مسئولین و معاونین آموزش و پرورش، بسیج فرهنگیان و بسیج دانش‌آموزی به بزرگترین کانال استانی در شبکه شاد تبدیل شود.

وی افزود: کانال بسیج دانش‌آموزی و بسیج فرهنگیان با بارگذاری بیش از هزار و ۷۰۰ کلیپ، هزار و ۴۰۰ محتوای تصویری، نزدیک به ۱۶۰ فایل صوتی و بیش از ۲۱ هزار عضو به عنوان بزرگترین کانال استانی در فضای شاد مشغول فعالیت است.

سرباز بیان کرد: بیش از ۸۰ درصد اعضاء کانال عضو فعال کانال هستند و طبق بازدید هر پست می‌توان گفت بیش از ۲۰ هزار عضو فعال در حال رصد کانال هستند که البته جامعه ­ی هدف ما برای اعضاء کانال در هفته جاری بیش از ۳۷ هزار دانش‌آموز است.

وی تصریح کرد: کانال بسیج دانش‌آموزی توانست نسبت به سایر کانال‌هادر زمینه‌ محتواهای مناسبتی،تشكيلاتی، بصيرتی و عقيدتی، انتشار بروزترين اخبار بسيج دانش­ آموزی و فرهنگيان استان، انتشار بروزترين فعاليت كانون‌های بسيج فرهنگيان و انتشار فعاليت حوزه‌های بسيج دانش­ آموزی پیشگام باشد.

سرباز تاکید کرد: پوشش خبري فعاليت­هاي بسيج دانش ­آموزي و فرهنگيان كشوری، پوشش جديدترين پويش‌ها و كنگره‌های ملی كشوری، پخش زنده از مراسمات و سخنرانی‌های استاني، برگزاري پويش­ها و مسابقات براي دانش ­آموزان، برگزاري دوره ­هاي راهيان نور-ياوران ولايت از دیگر عملکردهای سازمان بسیج دانش‌آموزی در کانال شاد است.

وی ادامه داد: از بزرگ‌ترین پویش‌ها و چالش‌های بسیج دانش‌آموزی در روزهای اخیر می‌توان به پویش‌های جریان‌ساز "دست بوس مادر" و پویش "الله اکبر" اشاره کرد. در پویش دست بوس مادر، فرهنگ تکریم از مادران و ارزش نهادن به جایگاه مادر برای دانش‌آموزان نهادینه شد و پویش "الله اکبر" سبب شد تا نوجوانان و جوانان ما به ارزش انقلاب و پیروزی آن پی ببرند و به عنوان اقشار آینده­ساز جامعه این پیروزی را جشن بگیرند.

وی افزود: نکته­ی قابل توجهی که در خصوص پویش‌ها وجود دارد این است که با برگزاری هر پویش سیل عظیمی از آثار شرکت­کنندگان به دست ما می‌رسد و این نشان می‌دهد ما در جایگاه تربیت فرهنگی کوتاهی نکردیم.

این مسئول با اشاره به برگزاری اردوهای راهیان نور با استناد به سخن رهبر انقلاب اظهار کرد: "راهیان نور درواقع فناوری استفاده از ثروت عظیم و معدن طلای دوران دفاع مقدس است" و این جمله مقام معظم رهبری رسالت بزرگی را بر دوش مسئولین جهت برگزاری هرچه بهتر این مراسم معنوی می‌گذارد.

وی ادامه داد: با توجه به شیوع ویروس کرونا از میزان اهمیت و ارزش این اردوی معرفتی کم نشده و این اردو‌ در قالب فضای مجازی و در طی دور متوالی برگزار خواهد شد.

سرباز عنوان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده ۲۷ و ۲۸ بهمن ماه مراسم راهیان نور به صورت مجازی از شبکه شاد به آدرس https://shad.ir/qazvinbasij  ، صدا و سیما و سایر شبکه‌های مجازی به صورت زنده برگزار خواهد شد که حضور دانش‌آموزان نهم، دهم و دوازدهم الزامی بوده و در پایان دوره، بعد از برگزاری آزمون و مسابقات به نفرات برگزیده جوایزی اهداء خواهد شد.

وی با اشاره به برنامه‌های اردوی راهیان نور عنوان کرد: مراسم افتتاحیه دوشنبه1399/11/27 ساعت ۹صبح،  ساعت ۱۱ صبح یادمان شماره یک، ۱۶:۳۰ بعدازظهر یادمان شماره ۲ و ساعت ۱۹ برنامه شب خاطره در شبکه شاد در کانال سازمان بسیج دانش ­آموزی و بسیج فرهنگیان استان قزوین به آدرس https://shad.ir/qazvinbasij  و در اپلیکیشن ایتا به آدرس https://eitaa.com/darentezareshahadat     برگزار گردید.

سرباز در پایان گفت: اردوی راهیان نور روز سه شنبه 28/11/99 ساعت ۹ صبح یادمان شماره سه، ساعت ۱۱ یادمان شماره چهار، ۱۶:۳۰دقیقه یادمان شماره پنج و ساعت ۱۹ مراسم اختتامیه برگزار خواهد شد.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.