99/12/11
تعداد نظرات:0
12:03
شماره مطلب:1399121139356
-A A +A
استقبال 7000نفری دانش آموزان یزدی از مراسم افتتاحیه ی اردوهای راهیان نور در بستر فضای مجازی

استقبال 7000نفری دانش آموزان یزدی از مراسم افتتاحیه ی اردوهای راهیان نور در بستر فضای مجازی

به گزارش خبرنگار سایت بیست؛ امسال روند کار در استان یزد به این شکل است که به دلیل وجود ویروس منحوس کرونا و سلب توفیق به جهت حضور در یادمان ها و مناطق عملیاتی، سفرنامه ای را به صورت سریالی در سه قسمت نیم ساعته که یک خانواده‌ متشکل از پدر، مادر، خواهر و برادر که تصمیم بر رفتن به مناطق عملیاتی دارند؛ پخش بشود. این سفرنامه بعضاً از مناطق جنگی به صورت برخط و در شبکه¬ی شاد پخش خواهد شد.

به گزارش خبرنگار سایت بیست؛ مراسم آیین افتتاح اردوی راهیان نور به صورت مجازی با حضور «محسن موحدی‌فرد» مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد، سردار «پورشمسی» فرمانده سپاه الغدیر یزد و حجت الاسلام والمسلیمن «قطبی» مسئول سازمان بسیج دانش آموزی سپاه الغدیر استان یزد وجمعی از مسئولین در سینما دانش آموز برگزار شد.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان بعد از عرض سلام و احوال پرسی در حاشیه  این آیین اظهار کرد: راهیان نور یک فناوری است یک فناوری قدرت نرم.

حجت الاسلام والمسلیمن قطبی راهیان نور نامی برای گروه بزرگی از کاروان­های زیارتی و سیاحتی در ایران که به بازدید از مناطق جنگی بازمانده از جنگ ایران و عراق در غرب و جنوب غرب به آن می پردازند. این حرکت از سال 76 و پس از پایان جنگ ایران و عراق توسط گروه‌های مردمی خودجوش متشکل از رزمندگان شکل گرفت که در ایامی خاص یادمان‌هایی نظیر شلمچه، اروندکنار، هویزه، دهلاویه و سایر مناطق میزبان دانش‌آموزان و کاروان‌ها هستند.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی یزد در ادامه افزود: رهبر انقلاب در 20/12/1378 همزمان با اولین حضورشان در مناطق راهیان نور پس از جنگ تحمیلی این روز را روز ملی راهیان نور نامگذاری کردند که خودش باعث شد تا توجه بیشتری به این اردوی زیارتی سیاحتی توسط مردم و مسئولین بشود .

وی افزود: در همان سال ستاد هماهنگی راهیان نور ایجاد شد و اردوهای راهیان نور از سال ۹۰ در قالب محتوای آموزشی وارد مدارس شدند و به عنوان دوره­ی عملی درس آمادگی دفاعی دبیرستان­ها قرار گرفت، اما امسال روند کار به این شکل است که دانش‌آموزان ما به دلیل ویروس منحوس کرونا و سلب توفیق به جهت حضور در یادمان­ها و مناطق عملیاتی، باتوجه به جلساتی که با اداره کل آموزش و پرورش و سپاه پاسداران الغدیرداشتیم مصوب شد  تا سفرنامه­ای را به صورت سریالی در سه قسمت  نیم ساعته که یک خانواده‌ متشکل از پدر، مادر، خواهر و برادر بودند و تصمیم بر رفتن به مناطق عملیاتی دارند؛ پخش بشود. این سفرنامه که بعضاً از آنجا به صورت برخط و در شبکه­ی شاد پخش خواهد شد. ان­شاءالله مورد استقبال دانش­آموزان قرار بگیرد که اثرات معنوی حضور دانش‌آموزان به صورت مجازی در یادمان­ها و مناطق عملیاتی ان­شاءالله به خون پاک شهداء اثرگذاری کار روی دانش‌آموزان داشته باشیم کماکان که در مراسم افتتاحیه حدود 7000 دانش­آموز از مراسم بازدید داشته­اند.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.