99/12/12
تعداد نظرات:0
12:10
شماره مطلب:1399121239358
-A A +A
مسئول بسیج دانش آموزی استان کهگیلویه و بویر احمد:حضور 23 گروه جهادی دانش آموزی در منطقه زلزله¬زده سی سخت

حضور 23 گروه جهادی دانش آموزی در منطقه زلزله¬زده سی سخت

مسئول بسیج دانش آموزی استان کهگیلویه و بویر احمد: بسیج دانش آموزی استان از همان روز اول حادثه با هدف حمایت و کمک رسانی در محل حادثه حضور یافت. حال و هوای اربعین حسینی برپاست و موکب های اربعینی حضور فعال اشته و در سه روز اول پس از زلزله 1200پرس غذای گرم بین مردم عزیز سی سخت توزیع شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج دانش آموزی آقای سعادت صالح ­نیا مدیر استان کهگیلویه و بویر احمد در تشریح فعالیتهای بسیج دانش آموزی استان در حادثه زلزله سی سخت بیان نمود؛ از همان روز اول حادثه بسیج دانش­ آموزی استان با هدف تقویت روحیه­ی کودکان و دانش ­آموزان، ایجاد حس امید به آینده در آنان، حمایت و کمک­رسانی در محل حادثه حضور یافت. 23 گروه جهادی از سراسر کشور بسیج شده­اند و هر هفته یک گروه با تمام قوا در منطقه حاضر می­شود و خدمت رسانی می­کند.

در ادامه مسئول استان گفت: استان­های مازندران، البرز، گلستان، خوزستان و بوشهر برای حضور در منطقه برای کمک رسانی و حمایت مالی اعلام آمادگی کردند. جا دارد از همکاری و همدلی مردم عزیز ایران، نیروهای جهادی، سپاه و بسیج که با تمام توان پای کار آمده و مشغول خدمت رسانی هستند کمال تشکر را داشته باشیم.

مسئول استان کهگیلویه و بویر احمد افزود: شهرستان سی سخت 13 مدرسه دارد که متأسفانه 6 مدرسه کاملاً تخریب شده و نیاز به تخلیه و بازسازی دارد در این رابطه با آقای رخشانی­ مهر رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور و دکتر مجتبی باستان ریاست سازمان بسیج دانش ­آموزی کشور رایزنی­ هایی انجام شده است. جلسات مختلفی با مدیرکل آموزش و پرورش استان، مدیرکل نوسازی استان و فرمانده سپاه استان با هدف حمایت از قشر دانش ­آموز برگزار شده است.  

آقای صالح ­نیا در ادامه گفت: در پی این زلزله 2045 کودک و دانش­ آموز آسیب­دیده شناسایی شده و از همان روزهای اول مورد حمایت قرار گرفتند. در بحث مشاوره تحصیلی و تربیتی کارهای ویژه­ای در این منطقه انجام شده است و با مؤسسه رزمندگان برای اعزام معلمان به منطقه برای تدریس دروس متوسطه دوم برای دانش­ آموزان کنکوری صحبت صورت پذیرفته. هر هفته تا 20 فروردین قرار است یک واحد بسیج دانش آموزی در محل حضور ویژه داشته باشد و کارهای دانش­ آموزان را به صورت ویژه پی­گیری نمایند.

مسئول استان کهگیلویه و بویر احمد گفت: در روز میلاد امیرالمؤمنین علی بن ابی طالب «علیه ­السلام» با هدف رفع استرس و تقویت روحیه ­ی مردم در 5 نقطه­ی مهم شهر سی­ سخت گروه سرود دانش ­آموزی سرود­های شاد و متنوع اجرا کردند. بازی و مسابقات فرهنگی بسیاری؛ از جمله ایستگاه نقاشی برای بچه­ ها برگزار شده است. فرمانده حوزه­ ها برای روحیه­ دهی و امیدبخشی به دانش ­آموزان برای کودکانی که در محل حادثه هستند؛ جشن تولد برگزار نموده­ اند.

مسئول استان کهگیلویه و بویر احمد افزود: در سه روز اول پس از زلزله 1200پرس غذای گرم بین مردم عزیز سی­سخت توزیع شده است. به لطف خدا و با کمک مردم، نیروهای جهادی، بسیج و سپاه در مسئله­ ی غذای گرم، امنیت و آب و برق از همان روزهای اول پی­گیری و حل شده است و از مردم شریف ایران صمیمانه سپاسگزاریم؛ چراکه خیلی خوب و با قوت پای کار آمده­اند و همکاری و کمک­های لازم را داشتند. الآن در سی­ سخت حال و هوای اربعین حسینی برپاست و موکب­ های اربعینی اینجا حضور فعال دارند و همکاری خیلی خوبی برقرار شده است. با اینکه هنوز هم نیاز به اقلام گرمایشی از قبیل پتو، لباس گرم، بخاری برقی، هیتر، کانکس و چادر وجود دارد.

آقای صالح ­نیا افزود: با همکاری هلال احمر اقلام مورد نیاز برای نیروهای خدماتی مدارس؛ مثل مواد خوراکی و چادر تهیه شده است و با کمک نیروهای بسیج دانش ­آموزی استان کهگیلویه و بویر احمد تخلیه مدارس و جا به جایی وسایل منازل مردم در حال انجام می­ باشد. با همکاری و تعامل با جمعیت امام رضایی­ ها بیش از 300 میلیون تومان اقلام خوراکی مورد نیاز برای مردم عزیز شهرستان سی­ سخت تهیه و توزیع شده است.

مسئول استان کهگیلویه و بویر احمد افزود:  شماره کارت 6273817010077034 به اسم گروه جهادی شهید ابوالقاسم علی­ پور سازمان بسیج دانش ­آموزی استان کهگیلویه و بویر احمد آماده ­ی دریافت کمک­های نقدی مردم عزیزمان می­باشد.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.