00/1/24
تعداد نظرات:0
09:38
شماره مطلب:140012439369
-A A +A

تحویل سال با هفت سین شهدایی دراردوهای مجازی راهیان نور دانش آموزی استان کهگیلویه و بویر احمد

برنامه¬ی افتتاحیه استان کهگیلویه و بویر احمد در کنار قبر کوچک ترین شهید استان کهگیلویه و بویر احمد؛ شهید 12 ساله ابوالقاسم علیپور برگزار گردد

به گزارش خبرنگار سایت بیست  مسئول بسیج دانش ­آموزی استان کهگیلویه و بویر احمد؛ آقای سعادت صالح­ نیا در مصاحبه با این سایت بیان نمود.از همان ابتدای ابلاغ برنامه ­ی راهیان نور در بستر فضای مجازی برنامه ­ریزی­ های لازم برای چگونگی اجرای برنامه راهیان نور به عمل آمد و تصمیم براین شد که برنامه­ ی افتتاحیه در کنار قبر کوچک­ترین شهید استان کهگیلویه و بویر احمد؛ شهید 12 ساله ابوالقاسم علی­پور برگزار گردد و این برنامه به سیاق سال­های گذشته با حضور مسئولین و با پخش زنده از شبکه­ ی استانی دنا برگزار گردید. بعد از آن کار تبلیغات و ساخت تیزرها انجام شد و برای جلب مشارکت و همکاری و حضور حداکثری خانواده ­ها، دانش ­آموزان و معلمان در استان تصمیم گرفتیم 12 یادمان در استان خوزستان برگزار کنیم و مسئولیت اجرا و تبلیغات هر یادمان و درواقع میزبانی هر یادمان را به یکی از حوزه­ های بسیج استان خود در شهرستان­ها بدهیم و با این کار علاوه بر تبلیغات  ما، با ایجاد انگیزه در بین شهرستان­های استان با همکاری آنها  برنامه­ ها را به صورت ویژه و با پخش زنده برگزار نمودیم.

آقای صالح نیا در ادامه افزود: طی برنامه­ ریزی انجام شده 12 برنامه یادمان را طی مدت 6 روز از تاریخ 25 تا 30 اسفند در دو نوبت صبح و بعدازظهر به صورت پخش زنده برگزار شد. در لحظه­ ی تحویل سال سفره­ ی هفت سین شهدایی را هم در کنار مردم باصفای سی­سخت و هم در شلمچه هم­زمان در کانال شاد استان، اینستاگرام و روبیکا پخش زنده داشتیم و از دانش­آموزان خواستیم که از سفره­های هفت سین خود که متبرک به عکس شهداست عکس بگیرند و برای ما بفرستند، 5 عکس برتر را در کانال گذاشتیم و با رأی دانش­آموزان به 3عکس برتر جوایز نقدی اهداء شد و این برنامه مورد استقبال ویژه قرار گرفت.

مسئول استان کهگیلویه و بویر احمد در ادامه در رابطه با میزان پخش برنامه زنده در اردوی مجازی راهیان نور استان گفت: در طول 6 روز اجرای برنامه از 12 یادمان در استان خوزستان حدود 9 ساعت پخش زنده داشتیم و تمامی این کارها با همکاری 7 نفر در سازمان بسیج دانش­آموزی استان کهگیلویه و بویر احمد انجام گردید.

آقای صالح نیا در رابطه با هدف از انتخاب یادمان­ها گفت: یادمان­ها براساس یکسری محتوای خاص برنامه­ریزی شده است؛ مثلاً بیمارستان­ امام حسین (علیه ­السلام) که در دوران 8 ساله دفاع مقدس در آن 27800 عمل جراحی انجام شده است با این هدف انتخاب شد که به دانش ­آموزان بگوییم حتی در طول جنگ هم چه کارهایی پایه­ ریزی شده است که همچنان آثار آن باقی است و این بیمارستان به عنوان یکی از بیمارستان­های مهم کشور همچنان در حال خدمت­رسانی می­باشد. در حین اجرای برنامه راهیان نور مجازی سعی کردیم امیدآفرینی کنیم؛ اگر آن زمان شهید ابراهیم همت را داشتیم، الآن هم حاج قاسم سلیمانی را داریم و او مرد تمام بود و این مسیر دست­یافتنی است و قاسم سلیمانی­ها در راه هستند. بحث روشنگری، ولایت­مداری و اقتدار جمهوری اسلامی ایران در خلال صحبت­های راویان به صورت غیرمستقیم مطرح شد.

وی در ادامه افزود: بعد از هر پخش زنده مسابقه­ای در رابطه با صحبت­های راوی برگزار گردید و بعد از 24 ساعت به نفرات برتر مسابقه جوایز نقدی اهداء می­شد.

مسئول سازمان بسیج دانش ­آموزی استان کهگیلویه و بویر احمد در ادامه توضیح  داد: بعد از اجرای هر برنامه نظرسنجی در کانال داشتیم تا میزان رضایت­مندی دانش ­آموزان را بسنجیم و جای خوشحالی است که بیش از 473000 نفر از برنامه­ها استقبال کردند. همچنان برنامه­ ها در کانال راهیان نور استان ادامه دارد و همچنان کلیپ­ هایی از اردوی راهیان نور مجازی در سال­های گذشته در کانال پخش می­گردد و در حال بازخوردگیری و نظرسنجی از دانش ­آموزان هستیم.

آقای صالح نیا در آخر بحث امتداد راهیان نور را به عنوان اولویت کار خود بیان کرد و در این باره گفت: با برگزاری مسابقه ­های مختلف نظرات دانش ­آموزان را گرفتیم. کلیپ­های 30 ثانیه­ای از فیلم گاندو گذاشتیم و از دانش ­آموزان خواستیم نظرات­شان را برای ما بفرستند یا از آنها خواستیم اثری در قالب نماهنگ، تصویر و کلیپ درست کنند و ما بهترین اثر را به اسم خود دانش­ آموز به عنوان اثر دانش ­آموزی در کانال منتشر کردیم. همچنین در بحث مدیریت کانال­ها از دانش ­آموزان استفاده کردیم و از آنها خواستیم برای ادمین کانال محتوا بفرستند و بعد از بررسی بهترین محتوای ارسالی دانش ­آموزان در کانال بارگذاری شد و این مسئله باعث انگیزه­ بخشی به دانش­ آموزان شده است. امیداست که تلاش­های مرضی رضای حق تعالی قرار گیرد.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
کد امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.