00/1/28
تعداد نظرات:0
12:14
شماره مطلب:140012839377
-A A +A
اردوهای راهیان نور دانش آموزی در بستر فضای مجازی ره آوردی از سرزمینهای نور

اردوهای راهیان نور دانش آموزی در بستر فضای مجازی ره آوردی از سرزمینهای نور

برگزاری اردوی راهیان نور در بستر فضای مجازی از تابستان برنامه ریزی شده است و از 25 آبان برنامه افتتاحیه راهیان نور رسماً در اصفهان برگزار گردید و 4 دوره برای دختران و 3 دوره برای پسران برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار سایت بیست مسئول بسیج دانش ­آموزی استان اصفهان؛ آقای رجب­پور در مصاحبه با این سایت بیان نمودند. با توجه به شرایط کرونا از اواخر تابستان تصمیم بر این شد برنامه ­ی راهیان نور را به صورت غیرحضوری، اما با شباهت کامل به اردوی حضوری برگزار شود و در این راستا برنامه ­ریزی­های لازم به عمل آمد.

آقای رجب­ پور در ادامه پیرامون برنامه ­های راهیان نور در استان اصفهان توضیح داد:  براساس برنامه ­ریزی­هایی که انجام شده تصمیم براین شد برنامه ­ی افتتاحیه در روز 25 آبان­ماه 1399 مصادف با روز حماسه و ایثار مردم استان اصفهان؛ روزی که 370 شهید گلگون کفن عملیات محرم سال 61 در استان اصفهان تشییع شده­ اند، برگزار شود. از 2 تا 30 آذر برای دختران 4 دوره راهیان نور برگزار شد.. به خاطر مشکل زیرساخت که وجود داشت ظرفیت دوره را برای هر دوره در دوره­ ی اول و دوم 2000نفر بازدید کننده­ ی آنلاین و برای هر دوره در دوره­ ی سوم وچهارم 3000نفر بازدید کننده ­ی آنلاین در نظر گرفته شد. برای هر دوره برنامه ­ی دو روزه در نظر گرفته شد. تیم فیلم­برداری و تولید محتوا در منطقه حضور داشتند و کلیه­ ی برنامه­ ها به صورت پخش زنده از شبکه ­ی شاد، ایتا، روبیکا و سایت دارخوین پخش گردید. از راویان و مجری اصفهانی در منطقه استفاده شد که به هرچه جذاب­تر شدن اجرای برنامه ­ی استان کمک کرد. در دهه ­ی فجر از 12 تا 30 بهمن بعد از رفع محدودیت ­ها و حل مشکلات زیرساختی برای پسران 3 دوره اردوی راهیان­ نور مجازی با ظرفیت آزاد برگزار شد؛ به همین دلیل آمار آنلاین 85000 و آفلاین بیش از 4،500،0000 بازدید کننده­ شد. 30 بهمن هم هم­زمان با اردوی پسران، اردوی ویژه ­ای برای معلمان با استقبال 1000نفری برگزار شد.

مسئول بسیج دانش ­آموزی استان اصفهان در ادامه افزود: مسابقه­ ی جشنواره­ ی ره­ آورد سرزمین­های نور 20 اسفند در قالب دلنوشته، کلیپ و صوت برگزار گردید که مورد استقبال 40،000 نفری قرار گرفت و جوایز ارزنده­ ای به آثار برتر اهداء شد.

وی در ادامه گفت: با توجه به اینکه در بهمن ­ماه اوضاع کرونا بهتر شده بود 12 نفر از پسران در منطقه حضوراً از صحبت­های راوی استفاده کردند و در قالب پرسش و پاسخ برنامه ­ی پسران اجرا گردید. جشن تولدی هم با حضور 12 پسر به مناسبت ایام­ الله دهه­ی فجر در منطقه برگزار گردید. در بین پخش  برنامه­ ها کلیپ­ هایی از سال­های گذشته هم پخش شد.

آقای رجب­پور در پایان گفت: بحمدالله همکاری خوبی با آموزش و پرورش انجام گرفت و در نظرسنجی­ها و ارزیابی­هایی که بعد از اتمام هر یادمان از دانش­آموزان به عمل آمد برنامه ­ها مورد استقبال و رضایت بازدید کننده ­ها قرار گرفته بود.


 

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
کد امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.