00/3/18
تعداد نظرات:0
12:44
شماره مطلب:140031839383
-A A +A
مسابقه و چالش برای رأی اولی‌ها/ نشستن دانش‌آموزان روی صندلی داغ!

مسابقه و چالش برای رأی اولی‌ها/ نشستن دانش‌آموزان روی صندلی داغ!

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی کشور از برگزاری دو پویش و یک چالش برای دانش‌آموزان درباره انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر خبر داد و گفت: از بهمن سال قبل برنامه‌مان آغاز شد و دو رویکرد «امیدآفرینی» و «مشارکت حداکثری» را مبنای فعالیت‌مان قرار دادیم.

به گزارش خبرنگار سایت بیست و به نقل از خبر گزاری فارس ، دکتر باستان رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار تعلیم و تربیت این خبرگزاری درباره برنامه‌های این سازمان برای رأی اولی‌ها، اظهار کرد: بر اساس آمار وزارت کشور، یک میلیون و 392 هزار و 148 نفر رأی اولی داریم که این رقم بر اساس آمار آموزش و پرورش که از بخش آی‌تی گرفتیم، یک میلیون و 51 هزار نفر است.

وی با اشاره به دو رویکرد اصلی بسیج دانش‌آموزی در خصوص رأی اولی‌ها و انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر، گفت: از بهمن سال قبل برنامه‌مان آغاز شد و دو رویکرد «امیدآفرینی» و «مشارکت حداکثری» را مبنای فعالیت‌مان قرار دادیم.

 

دکتر باستان با بیان اینکه جامعه مخاطب ما شامل رأی اولی، عموم دانش‌آموزان و خانواده‌های‌شان است، افزود: در این راستا، دو پویش و یک چالش را برگزار کردیم که پویش اول، «پویش مشق حضور» است.

وی اضافه کرد: در این پویش ۳ سؤال را از دانش‌آموزان پرسیدیم و آنها باید به این سؤالات پاسخ دهند و یک کلیپ یک دقیقه‌ای برای ما ارسال کنند که صوت، اینفوگرافی و عکس نوشت هم قبول است.

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی ادامه داد: اولین سؤال این است که «باید در انتخابات حاضر شویم چون ...» و همه دانش‌آموزان می‌توانند به آن پاسخ دهند؛سؤال دوم این است که «رأی نمی‌توانم بدهم اما ...» به دانش‌آموزانی اختصاص دارد که به سن رأی‌ دادن نرسیدند.

وی افزود: سؤال سوم هم این است که «در کنار خانواده‌ام در محل رأی‌گیری حاضر می‌شوم چون ...» و این سؤال هم مخصوص همه دانش‌آموزان است


 

دکتر باستان به پویش صعود اشاره کرد و گفت: به دانش‌آموز گفتیم که شرایط فعلی شهر و محله خود را با ۵۰ سال قبل مقایسه کنند و با کمک معلمان و بزرگترها، کلیپ یک دقیقه‌ای برای ما ارسال کنند؛ این پویش در راستای امیدآفرینی است.

وی به از چالش صندلی داغ نیز خبر داد و گفت: در این چالش نیز دانش‌آموزان کلیپ یک دقیقه‌ای تهیه کرده و برای ما ارسال کنند و به این پرسش پاسخ می‌دهند که «اگر رئیس جمهور شوم، مهمترین کارم ...».

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
کد امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.