96/3/17
تعداد نظرات:0
09:37
شماره مطلب:139631726136
-A A +A

همایش فصلی فرماندهان حوزه های بسیج دانش آموزی سپاه عاشورا

صبح اول خرداد 96 ، همایش فصلی فرماندهان حوزه های بسیج دانش آموزی سپاه عاشورا با حضور مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی و معاون هماهنگ کننده سپاه عاشورا در محل باشگاه فرهنگیان تبریز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج دانش آموزی سپاه عاشورا در ابتدای همایش وحید فرشباف بیان کرد: مسیر خدمت ما مسیر تربیت فرزندان انقلاب است و باید با تمام کاستی ها این رنج را به دوش بکشیم تا مدیون شهدا نباشیم.

مسئول بسیج دانش آموزی استان گفت: رهبری در تربیت فرزندان در تراز جمهوری اسلامی تاکید دارند و مدرسه انقلابی- دانش آموز انقلابی در راس همه ی کارها ی بسیج است تا روزمره گی از زندگی دانش آموزان زدوده شود.

وی با اشاره به اینکه برنامه های امسال بسیج داش آموزی بر محور کیفیت گرایی خواهد بود، گفت: در استان 51حوزه فعال بسیج دانش آموزی وجود دارد که در کل کشور با توجه به گستردگی حوزه ها جز فعالین بشمار می آییم.

 

پس از ایشان مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه در استان بین دستگاه های مرتبط با آموزش و پرورش کمترین ناهماهنگی و نارسایی وجود ندارد، افزود: آموزش و پرورش در قبال بسیج دانش آموزی که در عرصه فرهنگی بیشرین فعالیت را دارد نقش حمایتی را ایفا می کند و قطعا و ضرورتا باید این هماهنگی بین روسا و فرماندهان بسیج نواحی و مناطق صورت گیرد.

پاشایی با تاکید بر اینکه در امر تربیت تنها معلم کافی نبوده، تصریح کرد: با ابزارهای متعددی که امروزه مانند فضای مجازی و فضای عمومی جامعه دارد نیاز به استراتژی مناسب و برنامه ریزی دقیق هست تا کمترین آسیب اجتماعی را شاهد باشیم.

رئیس ستاد هماهنگی و پشتیبانی بسیج دانش آموزی استان بر اولویت قرار دادن برنامه های با کیفیت، اقناعی و ایجابی نسبت به کمیت متذکر شد و افزود: در حال حاضر روش تربیتی باید از طریق الگوسازی و مصونیت سازی به جای محدودیت سازی صورت گیرد.

وی با تاکید بر آموختن مهارت های اجتماعی به دانش آموزان توسط نهاد بسیج دانش آموزی، گفت: سه اصل جهانی پیش بینی، پیشگیری و کنترل برای مقابله با آسیب های اجتماعی است.

پاشایی بر ساماندهی اوقات فراغت، درس، زندگی، احترام به والدین و مربیان و مدیریت فضای مجازی و شبکه های اجتماعی تاکید کرد.

در پایان معاون محترم هماهنگ کننده سپاه عاشورا با حضور در این همایش بیان داشت: امروز اهمیت بسیج دانش آموزی بیش از پیش احساس می شود و ماموریت فرماندهان حوزه های دانش آموزی از حساسیت بالاتری برخوردار است.

سرهنگ گل محمّد زاده با اشاره به این که تمامی برنامه های سال 96 با حساسیت بالا و توسط فرمانده محترم سپاه عاشورا بررسی شده، خواستار اجرای کیفی توسط حوزه ها شد.

وی با تاکید بر اهمیت اردو های راهیان نور دانش آموزی از اعزام 15000 دانش آموز به شمالغرب کشور و 2500 دانش آموز به اردوی راهیان نور جنوب برای امسال خبر داد.

لازم به ذکر است در این همایش که در سالن جلسات باشگاه فرهنگیان استان برگزار شد، فرماندهان حوزه ها نسبت به برنامه های سال 96 توجیه شده و هماهنگی های لازم با مدیریت های سازمان صورت گرفت.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
کد امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.