92/11/6
تعداد نظرات:0
13:29
شماره مطلب:13921162896
-A A +A

شهیده 14 ساله: "مردم ما نيازبه نصيحت ندارند خود مدافع كشور و انقلابشان هستند".

سالروز شهادت شهید سیده طاهره هاشمی دختر نوجوان 14 ای است که شوق به شهادت چنان در وجودش بود که د همواره مطرح مي کرد باز عقب مانديم. برادران رفتند و شهادت قسمت ما نشد باز قرعه به نام ما نيافتاد.چرا شهادت نصيب برادران مي شود اما خواهران بي نصيبند! با آسماني شدن طاهره زنان فهميدند شهادت هم قسمت آنها مي شود، آن هم شهادت نوجواني 14 ساله!

 

گمنامي در فرهنگ

شهيد طاهره هاشمي در سنين نوجواني و اوج شكفتگي و رشد يك نوجوان، در راهپيمايي هاي انقلابي و در اوايل جنگ با صبر وشكيبايي تلاش همه جانبه خودش را در عرصه فرهنگي بدون كوچكترين توقع و چشم داشتي به انجام رساند و اجراي برنامه هاي فرهنگي را در سطح جامعه در اولويت خود مي دانست.

اخلاص صفت برجسته شهيد سيده طاهره هاشمي

هركاري براي رضاي خدا در گمنامي، تأثير شگفت انگيز خود را بسيار سريع در موقعيت خود گذاشته و نمونه بارز آن شهيد طاهره هاشمي مي باشد وقتي از ايشان خواسته مي شد كه وسيله اي تهيه نمايد كه در نظر ديگران مي آمده است يا طرح هايي را اجرا مي كرده است كه نامي از او مطرح نمي شده است و به ايشان مي گفتند اين شهيد بزرگوار عنوان مي كردند" برام مطرح نيست" اين همان همت والاو انجام كار براي رضاي خداوند است.

شهادت هم قسمت ما شد

در جمع دوستانه اين شهيد همواره مطرح مي شد كه باز عقب مانديم. برادران رفتند و شهادت قسمت ما نشد باز قرعه به نام ما نيافتاد.چرا شهادت نصيب برادران مي شود اما خواهران بي نصيبند! با آسماني شدن طاهره زنان فهميدند شهادت هم قسمت آنها مي شود، آن هم شهادت نوجواني 14 ساله!

به گفته دوستان شهيد، طاهره هاشمي‌ گلچين خداوند بوده است كه در اين رقابت براي شهادت، طاهره بود كه برنده شد.

بيا بازي

وقتي كوچك بوديم يك بازي خيلي قشنگ داشتيم و آن بازي وصيت نامه نوشتن بود.يادم مي آيد در آخرين بازي كه با طاهره انجام دادم من وصيت نامه ام را نوشتم كه در عين طنز بودن در هنگام خواندن گريه مي كردم و بسيار با احساس آنرا خواندم ،نوبت به طاهره رسيد به او گفتم وصيت نامه ات را بخوان پاسخ داد كسي وصيت نامه خودش را نمي خواند هرچه به او اصرار كردم امتناع كرد در آخر وصيت نامه را پاره كرد كه من از محتواي آن مطلع نشوم ولي خودم مي دانم با توجه به نامه هايي كه از او به جا مانده چه چيز را مي گفت اينكه "مردم ما نيازبه نصيحت ندارند خود مدافع كشور و انقلابشان هستند".

سخن پاياني

از شما ممنونم طاهره هاشمي ديگر شخصيتي تنها براي ما نيست بلكه براي تمام نوجوانان به وي‍‍ژه دختران ايران اسلامي مي باشد.

از خداوند مي خواهيم به ما توفيق دهد راه اين شهيد را با همان خلوص مخصوص به خودش ادامه دهيم .


منبع: زنان شهید

انتهای پیام/ غ

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
کد امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.