00/8/24
تعداد نظرات:0
08:23
شماره مطلب:140082439465
-A A +A
استلزامات بهداشتی برای بازگشایی مدارس از آذرماه اعلام شد

استلزامات بهداشتی برای بازگشایی مدارس از آذرماه اعلام شد

دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش، استلزامات بازگشایی مدارس ابتدایی و متوسطه اول از منظر رعایت پروتکل‌های بهداشتی را اعلام کرد و از مدیران مدارس درخواست کرد تا نمون برگ تقاضای بازگشایی خود را در سامانه بارگذاری کنند.

به گزارش گروه تعلیم و تربیت خبرگزاری فارس، دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش درباره روند واکسیناسیون دانش‌آموزان و چگونگی بازگشایی مدارس ابتدایی و متوسطه اول توضیحاتی داد و اعلام کرد: با توجه به اینکه مجوز بازگشایی مدارس ابتدایی از ستاد ملی کرونا اخذ شده است، مدارس ما آماده میزبانی از دانش‌آموزان دوره متوسطه اول و دانش‌آموزان ابتدایی از اول آذرماه هستند.

تا 15 آبان ماه 90.19 درصد دانش‌آموزان 12 تا 18 ساله دُز اول و 35.29 درصد دانش‌‌آموزان دُز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

با توجه به بخشنامه ابلاغی وزارت بهداشت، مدارس دوره اول متوسطه و ابتدایی باید چک‌لیست‌های بهداشتی را برای بازگشایی تکمیل و در سامانه اعلام شده، بارگذاری کنند تا پس از آن درخواست مدیران مدارس به منطقه اعلام ‌و پس از بررسی‌های صورت گرفته و داشتن شرایط لازم، مدارس مورد نظر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، اقدام به بازگشایی حضوری کنند.

در بازگشایی حضوری، ضروری است علاوه بر تهویه مناسب کلاس‌های درس، فاصله دانش‌آموزان از همدیگر باید حداقل 1.5 متر باشد و تمام دانش‌‌آموزان ماسک و واکسن زده باشند، همچنین رعایت بهداشت فردی برای دانش‌آموزان ضروری است که در این راستا خانواده‌ها باید این امر را آموزش دهند.

والدین باید به بچه‌های خود یاد دهند که قبل و بعد از خروج از مدرسه دست‌های خود را شسته و از مواد غذایی بسته بندی شده در فضای باز مدرسه استفاده کنند. همچنین لازم است دانش‌‌آموزان ماسک اضافی همراه خود داشته باشند تا در مواقع ضروری از آن استفاده کنند.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
کد امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.